آرایشی و زیبایی

6 فایده مانیکور و پدیکور

6 فایده مانیکور و پدیکور

6 فایده مانیکور و پدیکور

شاید فکر کنید خدماتی مانند مانیکور و پدیکور زیاد از حد تجملاتی هستند. یا شاید احساس کنید صرف پول برای چنین خدماتی اصراف است اما دلایل بسیار خوبی وجود دارد که نشان می‌دهد بهتر است خودمان را از این تجربه لذت بخش محروم نکنیم و از فایده مانیکور و پدیکور برای بدنمان برخوردار شویم.

انجام مانیکور و پدیکور به طور منظم نه تنها روی زیبایی دست‌ها و پاهایمان تاثیر دارد بلکه مزایایی سلامتی دیگری دارد که نمی‌شود از خیرشان گذشت.

فایده مانیکور و پدیکور : جلوگیری از عفونت

خشک شدن پوست بخصوص در ناحیه پاشنه پا و کنار ناخن های دست یکی از مهم ترین علل بروز عفونت های قارچی است. خشکی پوست باعث ایجاد ترکهایی می شود که محل مناسبی برای رشد باکتری های و قارچ ها هستند و به این ترتیب سلامت دست ها و پاهایمان را به خطر می اندازد. به علاوه کوتاه کردن و مرتب کردن ناخن ها که در پروسه مانیکو و پدیکور انجام می شود از رشد ناخن به سمت داخل و ایجاد عفونت جلوگیری می کند.

6 فایده مانیکور و پدیکور--

 

فایده مانیکور و پدیکور : گردش خون با مانیکور یا پدیکور خیس

اگر تجربه یک مانیکور یا پدیکور خیس کلاسیک را داشته باشید می دانید که همزمان ماساژ ملایمی در دست و پاها تا مچ دریافت خواهید کرد که اغلب با انواع روغن ها و نرم کننده ها همراه است. این امر باعث بهبود جریان خون شده، استرس و درد را تسکین می بخشد و حرکت مفصل ها را نرم می کند.

فایده مانیکور و پدیکور : سلامتی ناخن ها

با مانیکور/پدیکور منظم، احتمال ابتلا به قارچ و سایر عفونت‌ها در ناخن‌ها کاهش می‌یابد. همچنین با لایه برداری که در طول مانیکور/ پدیکور انجام می شود، سلول های مرده پوست از بین می روند و سلول های جدید رشد می کنند. به این ترتیب ناخن های شما تقویت شده و در نتیجه ناخن های سالم تر و زیباتری خواهید داشت.

فایده مانیکور و پدیکور : کاهش درد کمر

حتما با پینه های دردناک و نا زیبا که روی پوست پا به وجود می آیند مواجه شده اید. پینه های کف پا نه تنها دردناک و خسته کننده هستند بلکه بر توزیع درست وزن بدن روی پاها هم تاثیر می گذارند و در نهایت باعث بروز درد در ناحیه کمر می شوند. یک پدیکور درست که توسط تکنسین حرفه ای انجام شده باشد می تواند با لایه برداری پوست پا، شما را از شر پینه ها خلاص کند.

6 فایده مانیکور و پدیکور-- bazaroma blog

 

فایده مانیکور و پدیکور :‌ جوان تر شدن دست ها و پاها

با بهبود جریان خون در بافت دست و پا ، پوست سفت تر شده و حالت طبیعی خود را باز می یابد. به این ترتیب با انجام مانیکور و پدیکور به صورت منظم ، پوست دست و پاهایمان شاداب تر و جوان تر خواهد بود.

فایده مانیکور و پدیکور :‌ آرامش بخش

همه ما در زندگی دائم با انواع استرس ها و نگرانی ها مواجه هستیم؛ در این میان صرف کمی وقت برای دریافت مانیکور / پدیکور می تواند سطح استرس را کاهش داده و برایمان معجزه کند! این تجربه آرامش بخش ما را از تنش و اضطراب رها می کند و برایمان آرامش به ارمغان می آورد و در نتیجه سلامت روح و روان را بهبود می بخشد.

مجله اینترنتی بازاروما

manicure & pedicure benefits

دیدگاهتان را بنویسید